lékařka a záchranářka se specializací na horskou medicínu
Kristina Höschlová je rodačka z Prahy, která zasvětila svůj život medicíně a horám. Je to lékařka a odbornice na urgentní medicínu (záchranářství), anesteziologii a horskou medicínu. Absolvovala 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, pracovala na ARO ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a u Záchranné služby ASČR Praha-Západ a Letecké záchranné služby Libereckého kraje. V rámci misí s Lékaři bez hranic působila v Afghánistánu, Jemenu a na Ukrajině. V roce 2015 absolvovala mezinárodní Master kurz horské medicíny na univerzitě v italském Varese. Čtyři zimy sloužila jako urgentní lékař v lyžařských střediscích ve Francii pro Mont Blanc Helicopteres (Avoriaz) a v Brianconu i ve Švýcarském Verbieru.
V roce 2005 se účastnila jako lékařka expedice na Mt. Everest, kde měla možnost vystoupat do 7200 m n. m.
Je bývalou členkou české Společnosti horské medicíny švýcarské společnosti horských lékařů (GRIMM). Založila a je odbornou garantkou Mezinárodního kurzu horské medicíny v ČR a je také zakladatelkou mezinárodního institutu komplementární medicíny Mehana, který se zaměřuje na neinvazivní a nefarmakologické léčebné přístupy.
Nyní se plně věnuje rozvoji vzdělávání veřejnosti a zdravotníků v sebeléčebných technikách spojených s přírodou, které lidi vedou k větší soběstačnosti. Mimo to dále přednáší a vzdělává v oblasti horské a urgentní medicíny, kde předává své zkušenosti nejen z pohledu lékaře, ale i horolezce a outdoorového nadšence.
O svých zážitcích a zkušenostech napsala dvě knihy: Lékařem mezi nebem a horami a Lékařem mezi pouští a minami a chystá třetí knihu s tématem sebeléčebných technik v souladu s přírodou.
Jejími rodiči jsou uznávaný psychiatr Cyril Höschl a akademická malířka Jitka Štenclová. Od dětství také hraje na klavír a housle.